GS 16
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Isabella VENTER | Bedfordview Country Club | No | - | |
[2] | Annika GERTENBACH | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[3] | Tsobotsi LEHLOENYA | ZA | TUKS Junior Squash | No | - |
[4] | Karabelo THITE | LS | No | - | |
- | Marice Geyser | ZA | Laerskool Julian Muller | No | - |
- | FATIMA ISMAIL | Michell House | No | - | |
- | Ayanda Khoza | No | - | ||
- | Chizelle ROSSOUW | ZA | Secunda Hoerskool | No | - |
- | Tyla GARTLAND | ZA | No | - | |
- | Eunice LUBBE | ZA | No | - | |
- | Ansuné Du Toit | Hoërskool Waterkloof | No | - | |
- | Jaizelyn Matome | ZA | Hoerskool Oosterland | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2017-10-20 2:45pm | A2 | SAS - Court 1 |
Ansuné Du Toit
|
Jaizelyn Matome
|
0-6, 6-3, 13-15 |
2017-10-20 2:45pm | A4 | SAS - Court 2 |
Tyla GARTLAND
|
Ayanda Khoza
|
6-0, 6-1 |
2017-10-20 2:45pm | A5 | SAS - Court 3 |
FATIMA ISMAIL
|
Chizelle ROSSOUW
|
0-6, 0-6 |
2017-10-20 2:45pm | A7 | SAS - Court 4 |
Marice Geyser
|
Eunice LUBBE
|
0-6, 0-6 |
2017-10-21 8:00am | A9 | ORA - Court 1 |
Isabella VENTER [1]
|
Jaizelyn Matome
|
6-2, 6-2 |
2017-10-21 8:00am | A10 | ORA - Court 2 |
Karabelo THITE [4]
|
Tyla GARTLAND
|
6-2, 6-0 |
2017-10-21 8:00am | A11 | ORA - Court 3 |
Chizelle ROSSOUW
|
Tsobotsi LEHLOENYA [3]
|
6-3, 6-2 |
2017-10-21 8:00am | A12 | ORA - Court 4 |
Eunice LUBBE
|
Annika GERTENBACH [2]
|
1-6, 1-6 |
2017-10-21 10:30am | A13 | ORA - Court 1 |
Isabella VENTER [1]
|
Karabelo THITE [4]
|
6-1, 6-1 |
2017-10-21 10:30am | A14 | ORA - Court 2 |
Chizelle ROSSOUW
|
Annika GERTENBACH [2]
|
1-6, 2-6 |
2017-10-22 8:00am | A15 | ORA - Court 1 |
Isabella VENTER [1]
|
Annika GERTENBACH [2]
|
6-4, 6-0 |
2017-10-22 8:00am | B1 | ORA - Court 3 |
Karabelo THITE [4]
|
Chizelle ROSSOUW
|
6-7, 1-6 |
2017-10-21 10:30am | C1 | ORA - Court 3 |
Jaizelyn Matome
|
Tyla GARTLAND
|
6-4, 6-3 |
2017-10-21 10:30am | C2 | ORA - Court 4 |
Tsobotsi LEHLOENYA [3]
|
Eunice LUBBE
|
7-6, 6-3 |
2017-10-22 8:00am | C3 | ORA - Court 2 |
Jaizelyn Matome
|
Tsobotsi LEHLOENYA [3]
|
4-6, 2-6 |
2017-10-22 9:15am | D1 | ORA - Court 4 |
Tyla GARTLAND
|
Eunice LUBBE
|
6-7, 6-2, 5-10 |
2017-10-21 11:45am | E5 | ORA - Court 1 |
Ansuné Du Toit
|
Ayanda Khoza
|
6-3, 6-1 |
2017-10-21 11:45am | E6 | ORA - Court 2 |
FATIMA ISMAIL
|
Marice Geyser
|
2-6, 4-6 |
2017-10-22 10:30am | E7 | ORA - Court 1 |
Ansuné Du Toit
|
Marice Geyser
|
6-0, 6-2 |
2017-10-22 10:30am | F1 | ORA - Court 2 |
Ayanda Khoza
|
FATIMA ISMAIL
|
4-6, 4-6 |