BS 18
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Rynhard ROOTHMAN | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
[2] | PETROS HATZIPANIS | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
[3] | Anant BHIKA | Ahs High | No | - | |
[4] | Dylan DU TOIT | ZA | Riaan Venter Tennis Accademy | No | - |
- | Casper BREED | ZA | Ben Viljoen High | No | - |
- | Juan SMITH | Curro Heuwelkruin High | No | - | |
- | Jozua Johannes Francois Van Zyl | Laerskool Nylstroom | No | - | |
- | LJ FICK | ZA | Pietersburg Hoërskool | No | - |
- | Japie LUBBE | ZA | Pukke Tennis Club | No | - |
- | Luke Carey | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | KONSTANTINOS HATZIPANIS | ZA | Old Edwardian Tennis Club | No | - |
- | Luco VAN DER WALT | ZA | Highveld Juniors | No | - |
- | Ethan GOLDBERG | Old Edwardian Tennis Club | No | - | |
- | Ruan Roos | ZA | Groblersdal Squash | No | - |
- | Christopher STOCKEN | Wanderers Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2017-10-20 1:30pm | A2 | SAS - Court 1 |
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
LJ FICK
|
7-6, 6-1 |
2017-10-20 1:30pm | A3 | SAS - Court 2 |
Dylan DU TOIT [4]
|
Casper BREED
|
6-0, 6-0 |
2017-10-20 1:30pm | A4 | SAS - Court 3 |
Luke Carey
|
Luco VAN DER WALT
|
6-2, 6-2 |
2017-10-20 1:30pm | A5 | SAS - Court 4 |
Ethan GOLDBERG
|
Japie LUBBE
|
3-6, 1-6 |
2017-10-20 1:30pm | A6 | SAS - Court 5 |
Juan SMITH
|
Anant BHIKA [3]
|
5-7, 0-6 |
2017-10-20 1:30pm | A7 | SAS - Court 6 |
Ruan Roos
|
Jozua Johannes Francois Van Zyl
|
7-6, 6-4 |
2017-10-20 1:30pm | A8 | SAS - Court 7 |
Christopher STOCKEN
|
PETROS HATZIPANIS [2]
|
2-6, 2-6 |
2017-10-21 9:15am | A9 | SAS - Court 7 |
Rynhard ROOTHMAN [1]
|
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
6-4, 6-2 |
2017-10-21 10:30am | A10 | SAS - Court 1 |
Dylan DU TOIT [4]
|
Luke Carey
|
1-6, 3-6 |
2017-10-21 10:30am | A11 | SAS - Court 2 |
Japie LUBBE
|
Anant BHIKA [3]
|
6-1, 7-5 |
2017-10-21 10:30am | A12 | SAS - Court 3 |
Ruan Roos
|
PETROS HATZIPANIS [2]
|
0-6, 0-6 |
2017-10-21 1:00pm | A13 | SAS - Court 5 |
Rynhard ROOTHMAN [1]
|
Luke Carey
|
6-3, 1-6, 9-11 |
2017-10-21 1:00pm | A14 | SAS - Court 6 |
Japie LUBBE
|
PETROS HATZIPANIS [2]
|
2-6, 7-6, 6-10 |
2017-10-22 9:15am | A15 | SAS - Court 2 |
Luke Carey
|
PETROS HATZIPANIS [2]
|
6-2, 6-2 |
2017-10-22 9:15am | B1 | SAS - Court 3 |
Rynhard ROOTHMAN [1]
|
Japie LUBBE
|
1-6, 6-3, 10-7 |
2017-10-21 1:00pm | C1 | SAS - Court 7 |
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
Dylan DU TOIT [4]
|
6-3, 7-5 |
2017-10-21 2:15pm | C2 | SAS - Court 1 |
Anant BHIKA [3]
|
Ruan Roos
|
6-0, 6-2 |
2017-10-22 10:30am | C3 | SAS - Court 1 |
KONSTANTINOS HATZIPANIS
|
Anant BHIKA [3]
|
1-6, 2-6 |
2017-10-22 9:15am | D1 | SAS - Court 4 |
Dylan DU TOIT [4]
|
Ruan Roos
|
6-0, 6-0 |
2017-10-21 10:30am | E2 | SAS - Court 4 |
Casper BREED
|
Luco VAN DER WALT
|
1-6, 0-6 |
2017-10-21 10:30am | E3 | SAS - Court 5 |
Ethan GOLDBERG
|
Juan SMITH
|
6-2, 6-2 |
2017-10-21 10:30am | E4 | SAS - Court 6 |
Jozua Johannes Francois Van Zyl
|
Christopher STOCKEN
|
2-6, 1-6 |
2017-10-21 2:15pm | E5 | SAS - Court 2 |
LJ FICK
|
Luco VAN DER WALT
|
6-4, 3-6, 10-4 |
2017-10-21 2:15pm | E6 | SAS - Court 3 |
Ethan GOLDBERG
|
Christopher STOCKEN
|
3-6, 0-6 |
2017-10-22 9:15am | E7 | SAS - Court 5 |
LJ FICK
|
Christopher STOCKEN
|
3-6, 1-6 |
2017-10-22 10:30am | F1 | SAS - Court 2 |
Luco VAN DER WALT
|
Ethan GOLDBERG
|
6-1, 6-0 |
2017-10-21 2:15pm | G2 | SAS - Court 4 |
Juan SMITH
|
Jozua Johannes Francois Van Zyl
|
5-7, 5-7 |
2017-10-22 9:15am | G3 | SAS - Court 6 |
Casper BREED
|
Jozua Johannes Francois Van Zyl
|
1-6, 2-6 |