BS 14 Gold
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Gareth RUBBERS | ZA | Randburg Tennis Club | No | - |
[2] | Janko Krog | ZA | Polokwane Tennis Club | No | - |
[3] | Jamie Mostert | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
[4] | Kyle du Plessis | Jl's Juniors | No | - | |
- | Tiago Marques | ZA | st Benedicts | No | - |
- | Petrus Johannes Trytsman | Bakenkop Primary | No | - | |
- | Schalk Nel | Southdowns Primary | No | - | |
- | Ephram-Simeon Pillay | Gauteng Noord | No | - | |
- | Phenyo Leteane | Mmabatho Tennis Centre | No | - | |
- | Christopher Felet | Pridwin Preparatory School | No | - | |
- | Emile Potgieter | Alberhart Tennis Club | No | - | |
- | Stephan Van Der Westhuizen | Curro | No | - | |
- | Conner Booyse | ZA | Alberhart Tennis Club | No | - |
- | Lothar Dedekind | Van der Westhuizen Tennis Academy | No | - | |
- | Carl Van Dyk | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
- | Tionn Kotze | ZA | Hennopspark Primary | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2024-03-30 9:00am | A1 | GrkTS - Court 4 |
Gareth RUBBERS [1]
|
Conner Booyse
|
6-0, 6-0 |
2024-03-30 9:00am | A2 | GrkTS - Court 5 |
Christopher Felet
|
Tionn Kotze
|
6-1, 6-0 |
N/A | A3 | GrkTS - Court 6 |
Kyle du Plessis [4]
(Did not play)
|
Ephram-Simeon Pillay
|
Walkover |
2024-03-30 9:00am | A4 | GrkTS - Court 7 |
Emile Potgieter
|
Carl Van Dyk
|
4-6, 3-6 |
2024-03-30 9:00am | A5 | GrkTS - Court 8 |
Phenyo Leteane
|
Schalk Nel
|
2-6, 1-6 |
2024-03-30 9:00am | A6 | GrkTS - Court 9 |
Stephan Van Der Westhuizen
|
Jamie Mostert [3]
|
1-6, 2-6 |
2024-03-30 9:00am | A7 | GrkTS - Court 10 |
Tiago Marques
|
Petrus Johannes Trytsman
|
6-0, 6-1 |
2024-03-30 9:00am | A8 | GrkTS - Court 11 |
Lothar Dedekind
|
Janko Krog [2]
|
6-3, 6-0 |
2024-03-30 12:00pm | A9 | GrkTS - Court 7 |
Gareth RUBBERS [1]
|
Christopher Felet
|
6-4, 6-7(3), 3-10 |
2024-03-30 12:00pm | A10 | GrkTS - Court 8 |
Ephram-Simeon Pillay
|
Carl Van Dyk
|
4-6, 6-2, 7-10 |
2024-03-30 12:00pm | A11 | GrkTS - Court 9 |
Schalk Nel
|
Jamie Mostert [3]
|
7-5, 2-6, 7-10 |
2024-03-30 12:00pm | A12 | GrkTS - Court 10 |
Tiago Marques
|
Lothar Dedekind
|
6-4, 6-2 |
2024-03-31 9:00am | A13 | GrkTS - Court 7 |
Christopher Felet
|
Carl Van Dyk
|
6-3, 6-1 |
2024-03-31 9:00am | A14 | GrkTS - Court 8 |
Jamie Mostert [3]
|
Tiago Marques
|
6-7(3), 2-6 |
2024-04-01 7:30am | A15 | GrkTS - Court 7 |
Christopher Felet
|
Tiago Marques
|
6-1, 5-7, 7-10 |
2024-04-01 7:30am | B1 | GrkTS - Court 8 |
Carl Van Dyk
|
Jamie Mostert [3]
|
2-6, 4-6 |
2024-03-31 9:00am | C1 | GrkTS - Court 9 |
Gareth RUBBERS [1]
|
Ephram-Simeon Pillay
|
7-6(2), 6-4 |
2024-03-31 10:30am | C2 | GrkTS - Centre Court |
Schalk Nel
|
Lothar Dedekind
|
0-6, 2-6 |
2024-04-01 7:30am | C3 | GrkTS - Court 9 |
Gareth RUBBERS [1]
|
Lothar Dedekind
|
7-5, 1-6, 10-8 |
N/A | D1 | GrkTS - Court 10 |
Ephram-Simeon Pillay
(Did not play)
|
Schalk Nel
|
Walkover |
2024-03-30 12:00pm | E1 | GrkTS - Court 11 |
Conner Booyse
|
Tionn Kotze
|
3-6, 0-6 |
2024-03-30 12:00pm | E3 | GrkTS - Court 13 |
Phenyo Leteane
|
Stephan Van Der Westhuizen
|
1-6, 0-6 |
2024-03-30 12:00pm | E4 | GrkTS - Court 14 |
Petrus Johannes Trytsman
|
Janko Krog [2]
|
6-1, 6-1 |
2024-03-31 10:30am | E5 | GrkTS - Court 1 |
Tionn Kotze
|
Emile Potgieter
|
6-7(2), 1-6 |
2024-03-31 10:30am | E6 | GrkTS - Court 2 |
Stephan Van Der Westhuizen
|
Petrus Johannes Trytsman
|
6-1, 6-1 |
2024-04-01 7:30am | E7 | GrkTS - Court 11 |
Emile Potgieter
|
Stephan Van Der Westhuizen
|
6-4, 0-6, 10-5 |
2024-04-01 7:30am | F1 | GrkTS - Court 12 |
Tionn Kotze
|
Petrus Johannes Trytsman
|
3-6, 0-6 |
2024-03-31 10:30am | G2 | GrkTS - Court 3 |
Phenyo Leteane
|
Janko Krog [2]
|
6-0, 6-1 |
2024-04-01 7:30am | G3 | GrkTS - Court 13 |
Conner Booyse
|
Phenyo Leteane
|
1-6, 0-6 |