MD
No qualifiers found.
Direct Acceptance | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Partner | Alternate | Replaced |
[1] | Matthew HARRIS | Rivonia Recreation Club | Munashe TEBURU | No | - | |
[1] | Munashe TEBURU | ZW | Berea Lawn Tennis Club | Matthew HARRIS | No | - |
[2] | Pavlos Christoforakis | ZA | Bedfordview Country Club | Takura MHWANDAGARA | No | - |
[2] | Takura MHWANDAGARA | ZW | Bedfordview Country Club | Pavlos Christoforakis | No | - |
[3] | Jandré VILJOEN | ZA | Menlopark High | Rudiger Dusselberg | No | - |
[3] | Rudiger Dusselberg | Randburg Tennis Club | Jandré VILJOEN | No | - | |
[4] | Christiaan van Rooyen | ZA | Pirates Tennis Club | Rico Du Plessis | No | - |
[4] | Rico Du Plessis | ZA | Noordheuwel Tennis Club | Christiaan van Rooyen | No | - |
[5] | Kyle Nel | ZA | Old Edwardian Tennis Club | Louis PRETORIUS | No | - |
[5] | Louis PRETORIUS | Old Edwardian Tennis Club | Kyle Nel | No | - | |
[6] | BC Botha | Flamingo Tennis Club | HP LUUS | No | - | |
[6] | HP LUUS | Lynnwood Tennis Club | BC Botha | No | - | |
[7] | N-Cee Fryer | ZA | Villieria Tennis Club | Conrad Beneke | No | - |
[7] | Conrad Beneke | Riaan Venter Tennis Accademy | N-Cee Fryer | No | - | |
[8] | VIC ATAM | ZA | Weltevreden Park Tennis Club | Dalain Crous | No | - |
[8] | Dalain Crous | Valhalla | VIC ATAM | No | - | |
- | Shane Tapera | ZW | Batsomi MAROBELA | No | - | |
- | Guelord Kayombo | anthony harris tennis academy | Luke OOSTHUIZEN | No | - | |
- | Anthony Micklesfield | BW | Thio TSHIVHASE | No | - | |
- | Munashe Chingono | ZW | Riaan Venter Tennis Academy | Henco du Plooy | No | - |
- | Petri VAN RENSBURG | Affies | Daniel Hendriks | No | - | |
- | Conrad Badenhorst | ZA | KPM TENNIS CLUB | Estienne Bresler | No | - |
- | Wihan Snyders | Affies | Josua Markram | No | - | |
- | Josua Markram | ZA | Affies | Wihan Snyders | No | - |
- | Anthony MICKLESFIELD | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No partner | No | - |
- | Michael BAXTER | ZA | Alberton Tennis Club | IGOR CILLIERS | No | - |
- | IGOR CILLIERS | ZA | Menlopark High | Michael BAXTER | No | - |
- | Henco du Plooy | ZA | Pukke Tennis Club | Munashe Chingono | No | - |
- | Thio TSHIVHASE | ZA | Tennis | Anthony Micklesfield | No | - |
- | Luke OOSTHUIZEN | ZA | St David's Marist Inanda | Guelord Kayombo | No | - |
- | Reinard Klopper | Belgrave Tennis Club | Nicholas WAHL | No | - | |
- | Reghard Engelbrecht | ZA | Koedoepark Tennis Club | Louis du plooy | No | - |
- | Louis du plooy | Koedoepark Tennis Club | Reghard Engelbrecht | No | - | |
- | Nicholas WAHL | ZA | Tuks Tennis Club | Reinard Klopper | No | - |
- | TOM SLABBERT | ZA | Tuks Tennis Club | JACQUES SLABBERT | No | - |
- | JACQUES SLABBERT | ZA | Hoërskool Waterkloof | TOM SLABBERT | No | - |
- | HERMAN HENDRIKS | ZA | Koedoepark | Niel Hendriks | No | - |
- | Estienne Bresler | ZA | Polokwane Tennis Club | Conrad Badenhorst | No | - |
- | Daniel Hendriks | Petri VAN RENSBURG | No | - | ||
- | Niel Hendriks | ZA | HERMAN HENDRIKS | No | - | |
- | Batsomi MAROBELA | BW | Gerrie Dippenar Tennis Academy | Shane Tapera | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
N/A | A2 | Tuks - Court 2 |
Daniel Hendriks
Petri VAN RENSBURG
(Did not play)
|
Josua Markram
Wihan Snyders
|
Walkover |
2023-03-18 4:15pm | A6 | Tuks - Court 3 |
IGOR CILLIERS
Michael BAXTER
|
Thio TSHIVHASE
Anthony Micklesfield
|
7-5, 3-6, 6-10 |
2023-03-18 4:15pm | A7 | Tuks - Court 4 |
Estienne Bresler
Conrad Badenhorst
|
JACQUES SLABBERT
TOM SLABBERT
|
1-6, 2-6 |
2023-03-18 4:15pm | A14 | Tuks - Court 1 |
Munashe Chingono
Henco du Plooy
|
Reinard Klopper
Nicholas WAHL
|
6-0, 6-1 |
2023-03-19 3:00pm | A17 | Tuks - Court 8 |
Munashe TEBURU [1]
Matthew HARRIS [1]
|
Josua Markram
Wihan Snyders
|
6-3, 6-3 |
2023-03-19 3:00pm | A18 | Tuks - Court 9 |
Luke OOSTHUIZEN
Guelord Kayombo
|
Dalain Crous [8]
VIC ATAM [8]
|
6-1, 6-1 |
2023-03-19 3:00pm | A19 | Tuks - Court 10 |
Rico Du Plessis [4]
Christiaan van Rooyen [4]
|
Thio TSHIVHASE
Anthony Micklesfield
|
4-6, 4-6 |
2023-03-19 3:00pm | A20 | Tuks - Court 11 |
JACQUES SLABBERT
TOM SLABBERT
|
HP LUUS [6]
BC Botha [6]
|
7-5, 6-7, 10-6 |
2023-03-19 3:00pm | A21 | Tuks - Court 12 |
Louis PRETORIUS [5]
Kyle Nel [5]
|
Niel Hendriks
HERMAN HENDRIKS
|
6-4, 0-6, 10-7 |
2023-03-19 3:00pm | A22 | Tuks - Court 13 |
Reghard Engelbrecht
Louis du plooy
|
Rudiger Dusselberg [3]
Jandré VILJOEN [3]
|
0-6, 3-6 |
2023-03-19 3:00pm | A23 | Tuks - Court 14 |
Conrad Beneke [7]
N-Cee Fryer [7]
|
Munashe Chingono
Henco du Plooy
|
3-6, 0-6 |
2023-03-19 3:00pm | A24 | Tuks - Court 15 |
Shane Tapera
Batsomi MAROBELA
|
Takura MHWANDAGARA [2]
Pavlos Christoforakis [2]
(Ret.)
|
Retired |
2023-03-19 4:30pm | A25 | Tuks - Court 9 |
Munashe TEBURU [1]
Matthew HARRIS [1]
|
Luke OOSTHUIZEN
Guelord Kayombo
|
6-3, 7-5 |
2023-03-19 4:30pm | A26 | Tuks - Court 10 |
Thio TSHIVHASE
Anthony Micklesfield
|
JACQUES SLABBERT
TOM SLABBERT
|
7-6, 6-2 |
2023-03-19 4:30pm | A27 | Tuks - Court 11 |
Louis PRETORIUS [5]
Kyle Nel [5]
|
Rudiger Dusselberg [3]
Jandré VILJOEN [3]
|
7-5, 7-6 |
2023-03-19 4:30pm | A28 | Tuks - Court 12 |
Munashe Chingono
Henco du Plooy
|
Shane Tapera
Batsomi MAROBELA
|
2-6, 3-6 |
2023-03-20 1:00pm | A29 | Tuks - Court 1 |
Munashe TEBURU [1]
Matthew HARRIS [1]
|
Thio TSHIVHASE
Anthony Micklesfield
|
6-2, 3-6, 5-10 |
2023-03-20 1:00pm | A30 | Tuks - Court 2 |
Louis PRETORIUS [5]
Kyle Nel [5]
|
Shane Tapera
Batsomi MAROBELA
|
5-7, 2-6 |
2023-03-20 2:45pm | A31 | Tuks - Court 1 |
Thio TSHIVHASE
Anthony Micklesfield
|
Shane Tapera
Batsomi MAROBELA
|
2-6, 3-6 |