Please sign in
Membership
Links
- RC Tennis league
- Salming Junior & Pro South Brisbane Box League
- 1
- 10 week flexi comp
- 2016 CHH Autumn Tournament
- 2016 CHH Spring & Winter Tournament, Spring League
- 2016 CHH Winter League
- 2016 Spring Box Leaque
- 2016 Summer Squash Pool 2
- 2016 Summer Squash Pool 3
- 2016 Summer Squash Pool 4
- 2017 Pool 1
- 2017 CHH Autumn League
- 2017 CHH Autumn Tournament
- 2017 CHH Summer League
- 2017 CHH Winter League
- 2018/2019 Whistler Box League
- 2019 B@T Box (Season 37)
- 2019 T2 Juniors
- 2019 Term 1: Level 2
- 2019/2020 Whistler Box League
- 2020 Winter A Grade
- 2020 Winter B Grade
- 2022 Juniors T4
- 2022 Semester 1 | In-house Competition
- 2022 Semester 2 In-House
- 2022 Wyong Friday Night Box (August)
- 2023 Grenfell Squash Club Championships- Junior Grade
- 2023 Grenfell Squash Club Championships- Ladies Grade
- 2023 Grenfell Squash Club Championships- Mens A Grade
- 2023 Grenfell Squash Club Championships- Mens B Grade
- 2023 Grenfell Squash Club Championships- Mens C Grade
- 2024 Singles box ladder
- 40 Plus Box League
- 66th Annual CBA Squash Club Championships
- Abercorn Box Leagues
- Academy Group
- ACT Junior Pennant
- Adult Box League
- Adult Ladder 4.0
- Adult Mixed Leagues Shetland
- Allander Mini Leagues
- ALSAA Squash Club Box League 2023
- Alsaa Squash Summer '24 Box League
- Animal Logic Raquet Club Legaue #1
- Apollo Box League
- April Box League 2024
- Arbutus Box League
- ASVSRC Box Leagues
- Atkins Squash League
- Atkins Tennis League
- Autumn Box Ladder
- BA Full Court
- BA Half Court
- Bally Winter Ladder
- Ballyearl Box League
- Banchory Open Mini Leagues
- Bayside Racquets Squash League 2019-2020
- Bayside Racquets Squash League, 2018-19
- Beginners Progress Ball League
- Belfast Boat Club Box League
- BOASC Winter Squash Leagues
- Bollington Box League
- Bonsor Cameron Box Ladder
- Bourse Junior League
- Bourse Junior Squash League
- box
- Box 1
- Box Ladder
- Box Ladder - Developers
- Box Ladder - Advanced 2023
- Box Ladder - Intermediates
- Box Ladder-(2023-2024)
- box league
- Box League
- Box League
- Box League
- Box League
- BOX LEAGUE
- Box League
- Box League 1
- Box League 2
- Box League 2
- Box League Level C
- Box league Run2
- Box Leagues
- Box Leagues
- Box Leagues
- BOX LEAGUES
- Boys Under 15s 2019 shetland competition
- BRMR December Box
- Brooklands Box League
- Broomhill Squash Mini Leagues (Ladies)
- Broomhill Squash Mini Leagues (Open)
- BSA Junior Box Leagues
- BSC Box League 2023 Edition
- Bubble league
- BUL Full Court
- BUL Half-court
- Burnaby Squash Box League
- Cambridge Ladies' Box League
- CBS Fall 2017 Senior
- Cedar Hill Squash Club Box Ladder
- Chilliwack Box League
- CIAC Summer Box League
- Cigar Bar (Gulf Coast)
- CLTC Singles League
- Club Internal League
- Club mini leagues
- Clubsporium Akatlar Squash Club
- Cold Lake League
- Colonia Quali Runde
- Comox Community Centre Squash League
- Comox Community Centre Squash League
- Craighelen Senior Box League
- Croft Squash Club League
- CSA Squash League
- Cumberland Internal Leagues
- Cycle 1 - 2017
- Cycle 1B
- Dalgety Bay squash mini leagues
- Das Island squash league.
- Datchet & Windsor Box League
- Dave Bryan Cup 2024
- David Lloyd Squash Leagues
- Daytime Box League
- Dexus - 175 Pitt St Round Robin No.1
- Didcot Squash League
- DL Newhaven TT
- DLR Racquet Ball
- DLR Squash
- Dolls with Balls Ladies tennis 2022
- Doubles
- Doubles Box League
- Doubles Box League
- Doubles Box League
- Doubles Box League
- Doubles Cross Court Box Ladder
- Doubles Result Entry Test
- Doubles squash leagues
- DSRC Box League
- Dunbar Mini Leagues
- Dynamic Safety Solutions Junior Round Robin
- Elanora Box League
- Elite Squash Meadows Box League
- Email All Women
- Email Entire League
- Enter Results - Advanced Year End Championships
- Enter Results - Intermediate Year End Championships
- Enter Results - Ladies Open Championship
- EOS Stargazers Round Robin Apr-May 2023
- EP Singles Box League
- ESC Box League
- Evening Box League
- Evening Box League
- Evening/Weekend Box League
- Fall 2017 Box League
- Fall League
- Fish Creek Box League
- Fitzwilliam Box League 1
- Friday Night 1200+ League 2023
- Gardens LTC League
- Gillitts Squash Singles Ladder Box league
- Glenaeon Sunday League
- Gleneagle Squash Club Box League
- Global Monthly Box League
- Gordonstoun Box Leagues
- Gozo Squash League
- Gozo Squash Saturday 2nd Feb
- GPHC 2022 Summer Box League
- GPHC Inhouse August 2022
- GPHC Inhouse Squash - August 2023
- Grange Minileagues
- Group 1 Wednesday Night Juniors
- GSA Box Leagues
- GT Ireland Squash Box League
- Guernsey Racketball League
- Guyana Squash League
- Hampshire Junior Squash League
- HKFC Box Leagues
- HomePark Box League
- hoops
- HSFC | Padel Tennis
- HSFC | Racketball
- HSFC | Squash
- HSV
- Huntingdon Squash Leagues
- In House Tournament
- Internal Box Leagues
- Internal Racketball League
- Internal Squash Leagues
- Internal Summer League
- ITSC Squash Box League
- ITSC Squash Junior Box Leagues
- Jericho Box League
- Jericho House League
- Jericho JUNIOR Box League
- Jo Test Box League
- June Box League
- Junior Box League
- Junior Box Leagues
- Junior Box Leagues
- Junior Leagues
- Juniors Fixtures
- Juniors T1 2019
- Juniors Term 3
- Juniors Term 4 2018
- Jupiter Squash League
- Juvenile Box League
- Kamloops Box League
- Kickoff Box Challenge
- KLTC Winter Box League 2021
- Klubkampioenskappe: Mans Enkels
- Kooyong 2021 Box League
- KOP Squash
- KWSC A Division Box League
- Ladies
- Ladies Afternoon Round Robin No.4
- Ladies Afternoon Round Robin No.5
- Ladies Afternoon Round Robin No.6
- Ladies Afternoon Round Robin No.7
- Ladies Afternoon Round Robin No.8
- LADIES BOX LEAGUE
- Ladies Box League
- Ladies padel leagues
- Ladies Squash Box Leagues
- Ladies squash league
- Ladies Thursday Afternoon Round Robin No.3
- Lakes Box League
- LBL (Lossie Box League) 2
- LCC Squash Box League 2023
- League
- Level 1 Squash League
- Level 2 Squash League
- Level 3 Squash League
- Liga RAKETEAM
- Ligue du Mercredi Automne 2018
- Ligue du mercredi Squash C-N
- Ligue du mercredi, Hiver 2019
- Ligue échelle individuelle. Automne 2021
- Ligue Squash C-N du mercredi, Automne 2019
- Ligue Squash C-N du mercredi, Session Automne 2020
- Ligue Squash C-N du mercredi, Session Hiver 2020
- Ligue Squash C-N du mercredi, Session Printemps 2019
- Lime Kiln Staff League
- Llantrisant Racketball Ladder
- Llantrisant Squash Ladders
- LLTC Squash BOX League 2023/2024
- Lowveld Winter 1st League
- Lowveld Winter League 1st Division
- Lowveld Winter Squash 2nd League
- LTA Mens Doubles June2023
- Lunch Box League
- Lunch Box League
- Lunchtime Racketball League
- Lyneham Box League
- Maidenhead Magnet Juniors League
- Maple Ridge Box League
- Match Madness
- Maynard and Exeter School Girls Box League
- Meadhurst boxes
- Meadhurst half courters
- Meadows Box League
- Members' Box League
- Men's Box League
- Mens C Grade Super Champs
- Metrowest Box League 2023
- Mini League
- Minileagues
- Mirrabooka Super Flexi Comp
- Mixed Box Leagues
- Mixed Box Leagues
- Mixed Summer Box League
- MobiPay Squash League - A Division
- MobiPay Squash League - B Division
- Monday In-House Fall 2020
- Monday Night League
- Monday Nights Ladders
- Monday VLTBC In-House League Fall 2020
- Monthly Box League
- Monthly Box League
- Monthly Box league
- Monthly Box League - Test
- Monthly Box League BSC
- Monthly Mini League
- Montrose Racketball Box League
- Montrose Club Squash Box League
- MP Squash Box League
- MQ Box League - January 2021
- MSSC Allround Year League
- Murray Junior Squash Box League
- MVC Squash Pennant
- Natwest Island Games Selection Box League
- Nelson Box League
- Newlands Box League
- Newlands Squash Box Leagues
- Northmead Box Challenge (Mon/Tues)
- Nov-Dec 2022 Leagues
- NSC Box League
- NSC Recreational Squash League
- NSQ Klub Box
- NSRC Members Box Leagues
- OAC Individual House League
- Ocado Squash League
- Open Box League
- Open Box League
- Open Box League
- Oriam Box Leagues
- Padel
- Padel Doubles
- Padel League
- Padel League trial before full use
- Padel Leagues
- Padel leagues
- Padel Tennis
- Panshanger
- Patkin 1
- Pecten mini league
- Physical Park Summer League
- Play anytime 'Box' League
- Port Macquarie Box League
- Portmarnock Squash Box League
- Practice box league
- Pre-Season League
- Premier Box League by Doug
- Premier League
- Premier League
- Premier League Winter 2017
- PRFC SQUASH BOX LEAGUE
- Princeton Economics League
- PSC Tennis Singles Ladder
- Racketball
- Racketball
- Racketball
- Racketball
- Racketball
- Racketball
- Racketball
- Racketball - Individual League
- Racketball Box League
- Racketball Box League
- Racketball Boxes
- Racketball League
- Racketball League
- Racketball League
- Racketball League - University of Cambridge Sports Centre
- Racketball Leagues
- Racketball Leagues
- Racketball Leagues
- Racketball Leagues
- Racketball Leagues
- Racketball Leagues
- Racketball mini-leagues
- Racketball Singles
- RacketBall Test 1
- Racquetball League
- Racquets online squash league
- RACV Squash Box League
- RC Champions league
- RC Doubles league
- RC Monthly Box league
- RC Squash Beginners league
- rc tennis league summer
- RC Test Squash League
- Renato cup
- Rosters Squash Box League
- RSC Social League
- RTC Mixed Singles League
- Saffron Walden Club leagues
- Saints Box Leagues
- SAIT Box League
- sample box league
- SAS April Box Ladder
- SAS February Box Ladder
- SAS January Box Ladder
- SAS March Box ladder
- Saturday Practise League
- Saturday Social
- SB Squash Leagues
- SBI 9 Ball Box League
- Scotts Supermarket Malta National Squash League
- Sem 1 2023 | Open In-house
- Sem 1 2024 | Open In-house
- Sem 2 2023 | Open In-house
- September - October 2022 Padel Leagues
- Sguais Uibhist box league
- Sguais Uibhist racketball league
- Shetland Friday Night Leagues
- Shetland Ladies Leagues
- Shetland Saturday Girls Leagues
- Shetland Squash Boys Under 17s Super League 2022
- Shetland Squash Mixed Junior League
- Sign Up Test
- SINGLES - Men's Box League 2024
- Singles (Squash)
- SINGLES - Women’s Box League 2024
- Singles Box League
- SITC Competitive Ladder
- Social Box League
- Social Box League
- Social Spring Soap Box
- South Adelaide Saturday Junior League
- South Austin LTF Monthly Box Ladder
- South Marston Squash League
- Southland Squash Box League
- SP AUTUMN BOX LEAGUE 2022
- Spencer Internal Box-League
- Spring Box League '24
- Squash
- Squash
- Squash
- Squash
- Squash
- Squash
- Squash
- Squash
- Squash - The Rusty (Single dot/Red dot) Individual League
- Squash 101
- Squash 101
- Squash 2016 Cycle 1
- Squash 2016 Cycle 2
- Squash Box League
- Squash Box League
- Squash Box League
- Squash Box League
- Squash Box League
- Squash Box Leagues
- Squash Box Leagues
- Squash Boxes
- Squash Ladder
- Squash League
- Squash League
- Squash League
- Squash League
- Squash League 2023-24 - Round 1 - Oct.17-Nov.14, 2023
- Squash Leagues
- Squash Leagues
- Squash Leagues
- Squash Leagues
- Squash Leagues
- Squash mini-league
- Squash mini-leagues
- Squash Pennant 2
- Squash Singles
- Squash Singles Box Ladders
- Squash Test
- SSC Premier league
- SSC racketball leagues
- SSC Squash Leagues
- SSRC Mini Leagues
- SSRC Racketball Mini League
- SSRC TT Leagues
- St. Neots Squash Leagues
- Staff - member table tennis
- Staff Squash League
- Strathclyde Rec League
- Strathgryffe Junior Mini League
- Strathgryffe Squash Box Leagues 2022
- Strathgryffe Tennis Box League (Trial)
- Summer
- Summer 2024
- Summer 2024 Box League
- Summer 22
- Summer Box League
- Summer Box League
- Summer Box League
- Summer Box Leagues
- Summer Box Leagues 2024
- Summer Ladder 2023
- Summer League
- Summer Sunday Sevens Soccer 2021
- Sunday box league
- Super Squash
- Super Table Tennis Series
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.11
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.12
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.13
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.14
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.15
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.16
- Sydney CBD Squash Club Lunch Round Robin No.18
- Sydney CBD Squash Club Round Robin No.10
- Sydney CBD Squash Lunch Round Robin No.17
- Table Tennis League
- Take Five Ltd. Bermuda Squash League
- Taupo Box Leagues
- TCC BOX LADDER (VSL PLAYERS)
- Tennis
- Tennis
- Tennis 1
- Tennis 2s
- Tennis Advanced League
- Tennis Beginner League
- Tennis Doubles Box League
- Tennis Doubles mini-league
- Tennis Dubs Test
- Tennis Intermediate League
- Tennis Ladder 23/24
- Tennis Ladies' Doubles
- Tennis League
- Tennis Men's Doubles
- Tennis Mixed Doubles
- Tennis Singles
- Tennis Singles (Best of 8 games)
- Tennis Singles mini-league
- Term 1 2019: Level 3
- test
- TEST
- Test
- Test
- TEST - BLTSC Mixed Doubles Box League
- TEST - SINGLES
- Test - Tennis Box League
- Test 2
- Test box league
- Test Box League
- Test Game
- Test League 1
- Test Squash League
- test tourney
- test\
- The goofy box league
- The Laura trott Leisure centre Box League
- The Park Sport Centre
- The Park Sports Centre Sean
- The Squash Society Box League
- The Wilds Open Box
- Thirstday Night House League
- Thurles Squash Box League
- Thursday League
- Thursday Night In-House
- Thursday Night League
- Thursday Xpress Comp
- Thurso Squash League
- Thursty League
- Tongaat Club Singles league
- Tongaat Squash Closed League
- Top 3 leagues
- Town Centre Box League
- TRA Box
- Training Box League 1230
- TRIAL 2
- Truro Squash League
- TS&LC Female squash League
- TSC Racket Ball League
- TSRC Box League
- Tuesday Box League
- Tuesday Drop-in Tournaments
- Tuesday Leagues
- Tuesday Night
- Tuesday Summer 2016 Pool 1
- Tuesday Summer Pool 1
- Turkey Busters Squash Box League
- UBCO Squash Club Box
- UCPA Sport Station Box League
- UKZN A SECTION
- University of Bath Individual League
- University of Bath Individual League 17/18
- University of Birmingham Squash Leagues
- University of Cambridge Sports Centre
- University of Liverpool Campus Squash Leagues 2016
- University of Victoria 2017-2018 Box League
- UoH Staff Squash
- UOM Squash League
- UTS Student Challenge
- UVic Spring 2022 Box League
- Vaaldriehoek Reserwe Liga Span
- Van City Box League
- Van Lawn Junior Performance Box League
- Van Lawn Spring/Summer Singles
- VPS 2024 Box League
- VRC Ladies Box League
- VRC Lunch Time Box League
- VRC Open Box League
- VSC - Winter Box League
- Wagga Junior Box League
- Watsonians Box Leagues
- Wavell Monday box league
- Wavell Wednesday Box League
- WCC 2024 Box League
- Wednesday Lunchtime Box League
- Wednesday Night League
- Wenty Leagues 2021 Box Comp
- Wessex Internal Leagues
- West Coast Squash Box League
- West End Squash League
- West Hillhurst Squash Ladder
- Westerford internal league
- Western Mixed Box Leagues
- Westport Squash Club end of 2021/2022 Senior Ladder Rankings
- Whitaker Nomads 2
- Wick 23/24 Leagues
- William D. Malone & Associates Ladder 2024/25
- Willoughby Racquetball Box League
- Winter 21/22
- Winter Advanced Box
- Winter Beginner Box
- Winter Box League
- Winter Competition 2022
- Winter Intermediate Box
- Winter Ladder 23/24
- Winter League
- Winterton
- Winterton test 1
- Woman
- Women's Box League
- Women's Box League
- Women's Box League
- Women's Box League
- Women's Box League (Oct 1, 2017 - April 30, 2018)
- Women's Kickoff Box
- Women's Social Box challenge
- Women's Squash Box Ladder
- Women's Sunny Squash League
- Womens In-house
- Womens Term 2 League
- WSC Box League
- WSC Box League
- [1] Squash League 2023/24
- [2] Squash League 2022/23
Calendar
January | ||||
---|---|---|---|---|
Name | Where | Type | When | |
LSSC Doubles | League | 3rd Jan to 31st Jan | ||
LSSC Doubles | League | 3rd Jan to 31st Jan | ||
British Junior Open (Super Series) | Tournament | 3rd Jan to 7th Jan | ||
British Junior Open | Tournament | 3rd Jan 12:00pm to 7th Jan 12:00pm | ||
British Junior Open 2024 | Tournament | 3rd Jan 12:00pm to 7th Jan 12:00pm | ||
BJO | Tournament | 3rd Jan 12:00pm to 7th Jan 12:00pm | ||
THE BUNSEN Old Belvedere Open 2024 | Tournament | 3rd Jan to 6th Jan | ||
2024002 R120 000 Tecnifibre Premier Tennis Tournament | Tournament | 4th Jan to 7th Jan | ||
2024001 TENNIS SOUTH AFRICA Super 8 | Tournament | 4th Jan to 9th Jan | ||
ISC Abu Dhabi UAE Badminton Gold Junior Championship 2024 | Tournament | 5th Jan to 21st Jan | ||
Leinster Junior Closed 2024 | Tournament | 6th Jan to 7th Jan | ||
2024001 TSA Rainbow Kidz 10+U Super 8 | Tournament | 6th Jan to 9th Jan | ||
West Squash Junior Bronze Event - January 2024 | Tournament | 6th Jan to 6th Jan | ||
ESC Adult Graded Squash Tournament January 2024 | Tournament | 6th Jan to 6th Jan | ||
2024004 CAPE TOWN SUPER SIX MASTERS | Tournament | 11th Jan to 14th Jan | ||
KLOPPERS Tennis tournament JAN 2024 | Tournament | 11th Jan to 13th Jan | ||
2024 Invitational Doubles | Tournament | 12th Jan to 14th Jan | ||
Munster Masters Open 2024 | Tournament | 12th Jan to 13th Jan | ||
Ulster Junior Closed | Tournament | 13th Jan to 14th Jan | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Girls U11,U13 & U15 - Sharjah | Tournament | 13th Jan to 13th Jan | ||
Leinster Senior Open 2024 | Tournament | 13th Jan to 31st Jan | ||
Munster Junior Closed 2024 | Tournament | 13th Jan to 14th Jan | ||
Grampian Junior Bronze Event - January 2024 (ASV) | Tournament | 13th Jan to 13th Jan | ||
2024005 GC TNT Tennis RK Red Ball only | Tournament | 13th Jan to 13th Jan | ||
BBC Badminton Tournament 2023 | Tournament | 14th Jan 9:00am to 14th Jan 9:00pm | ||
UAE National Para Championship 2024 | Tournament | 14th Jan to 14th Jan | ||
2024006 GN Wilson Mini 1 | Tournament | 14th Jan to 16th Jan | ||
2024006 GN Rainbow Kidz Wilson Mini 1 Rainbow Kidz 10+U | Tournament | 14th Jan to 16th Jan | ||
2024 East Coast Squash Academy Junior Summer Open - Bronze | Tournament | 14th Jan to 14th Jan | ||
10th Strawberry Pot Doubles Open | Tournament | 15th Jan to 20th Jan | ||
Czech Junior Open 2024 | Tournament | 18th Jan 12:00pm to 21st Jan 12:00pm | ||
Czech Junior Open (SS) | Tournament | 18th Jan to 21st Jan | ||
2024 NJSA Closed Ranking Tournament - Pretoria | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
Portuguese Masters Open (SS) | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
2024 Van der Stel Junior Open | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
Scottish Under 23 National Championships 2024 | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
2024008 Noord Kaap Mini 1 | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
2024008 Noord Kaap Rainbow Kidz 10+U mini 1 | Tournament | 19th Jan to 20th Jan | ||
2024009 Pro Kennex Eden Mini 1 | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
2024010 NWP GUTS Mini 1 | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
2024007 GAUTENG EAST SUPER SIX MASTERS | Tournament | 19th Jan to 28th Jan | ||
2024 NJSA Closed Ranking Tournament | Tournament | 19th Jan to 21st Jan | ||
ADEK School Badminton Girls Tournament - Abu Dhabi 2024 | Tournament | 20th Jan to 27th Jan | ||
ADEK School Badminton Boys Tournament - Abu Dhabi 2024 | Tournament | 20th Jan to 27th Jan | ||
Level 1 Coaching Course | Other | 20th Jan to 21st Jan | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Boys U11,U13 & U15 - Sharjah | Tournament | 20th Jan to 20th Jan | ||
2024009 EDEN Rainbow Kidz 10+U Mini 1 | Tournament | 20th Jan to 21st Jan | ||
2024010 NWP GUTS Rainbow Kidz 10+U Mini 1 | Tournament | 20th Jan to 21st Jan | ||
Central Masters Regional Event 2024 | Tournament | 20th Jan to 21st Jan | ||
2024 Western Silver - S | Tournament | 20th Jan to 21st Jan | ||
Irish Squash u13 Squad Training | Other | 21st Jan 10:00am to 21st Jan 3:00pm | ||
XTRA Smash Showdown Badminton Tournament | Tournament | 21st Jan 9:00am to 21st Jan 10:00pm | ||
Fire Rallies Championship 2024 - Ignition Cup | Tournament | 21st Jan 9:00am to 11th Feb 10:00pm | ||
JPP Junior State Camp 2 (2023 2024) | Tournament | 22nd Jan to 23rd Jan | ||
Eastside Wednesday Pennant | League | 24th Jan to 6th Mar | ||
School Holiday TALENT Clinic | Other | 24th Jan 9:00am to 25th Jan 4:00pm | ||
KZN UTR Tournament | Tournament | 24th Jan to 26th Jan | ||
Mount Pleasant Senior Open 2024 | Tournament | 25th Jan to 28th Jan | ||
ISC APEX Abu Dhabi UAE Badminton Gold Championship 2024 | Tournament | 26th Jan to 11th Feb | ||
BWF National Classifier Course Level 1 | Other | 26th Jan to 28th Jan | ||
2024 Tswalu SA National Doubles Championships | Tournament | 26th Jan to 11th Feb | ||
2024012 Free State Mini 1 | Tournament | 26th Jan to 28th Jan | ||
2024012 FS Rainbow Kidz 10+U Mini 1 | Tournament | 26th Jan to 27th Jan | ||
2024 Wilson Easterns Junior Squash Open Tournament | Tournament | 26th Jan to 28th Jan | ||
2024 Tswalu SA National Doubles Championships | Tournament | 26th Jan to 11th Feb | ||
2024 Australia Day Open in Kings Park | Tournament | 26th Jan to 27th Jan | ||
T0124 NTA Junior Tournament Windhoek | Tournament | 26th Jan 2:00pm to 27th Jan 7:00pm | ||
Level - 1 Coaching Course - Ulster | Other | 27th Jan 9:30am to 9th Mar 4:00pm | ||
BUREAU VERITAS BADMINTON TOURNAMENT 2023-24 (Internal Tournament) | Tournament | 27th Jan to 27th Jan | ||
Connacht Junior Closed 2024 | Tournament | 27th Jan to 27th Jan | ||
2024013 Gauteng North Mini 1 | Tournament | 27th Jan to 28th Jan | ||
2024013 GN Rainbow Kidz 10+U Mini1 | Tournament | 27th Jan to 28th Jan | ||
Event 1 2024 - Scottish UK-Racketball Open Newlands - Sat 27th January | Tournament | 27th Jan to 27th Jan | ||
Event 1 2024 - Scottish UK-Racketball Open Newlands - Sat 27th January | Tournament | 27th Jan to 27th Jan | ||
ADEK School Badminton Boys Tournament - Al Ain 2024 | Tournament | 28th Jan to 28th Jan | ||
ADEK School Badminton Girls Tournament - Al Ain 2024 | Tournament | 28th Jan to 4th Feb | ||
Highfield Women's One Day Open 2 | Tournament | 28th Jan to 28th Jan | ||
4th West Asia Para Games 2024 - Sharjah | Tournament | 28th Jan to 30th Jan | ||
2024 JETS Squash Junior Team Challenge | Tournament | 28th Jan to 28th Jan | ||
Bingo!! | Other | 28th Jan 2:00pm to 1st Jan | ||
Forthill WISPS | Tournament | 28th Jan to 28th Jan | ||
SLTC Squash U/13 "One Day' Open 28/01/2024 | Tournament | 28th Jan to 28th Jan | ||
Karakal Squash Series #1 2024 | Tournament | 28th Jan to 28th Jan | ||
Arab Championship 2024 - KSA | Tournament | 29th Jan to 3rd Feb | ||
Mandurah Pennants | League | 30th Jan to 23rd Apr | ||
Mandurah Pennants | League | 30th Jan to 23rd Apr | ||
Mandurah Pennants - 2024 Term1 | Event | 30th Jan to 19th Mar | ||
February | ||||
Name | Where | Type | When | |
National League | League | 1st Feb to 30th Apr | ||
Ulster Masters Open - MASTERS' TOUR 5 | Tournament | 2nd Feb to 3rd Feb | ||
Highfield Senior Open | Tournament | 2nd Feb to 3rd Feb | ||
2024 Joburg Junior Open | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
2024 Diaz Squash Festival | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
2024 Boland Junior Open | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
2024 Kloof Country Club Open | Tournament | 2nd Feb to 10th Feb | ||
Scottish Junior National Championships 2024 | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
2024 Thornleigh Briars Open and Junior Bronze | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
Scottish Junior National Championships 2024 | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
Scottish Junior National Championships 2024 | Tournament | 2nd Feb to 4th Feb | ||
Intervarsities Championship | Tournament | 3rd Feb to 4th Feb | ||
2023 Rustenburg New Year's Tournament - Johann Keyter 076 457 4979 | Tournament | 3rd Feb to 4th Feb | ||
Leinster Junior Open 2024 | Tournament | 3rd Feb to 4th Feb | ||
ADEK School Badminton Boys & Girls Tournament - Al Dhafra 2024 | Tournament | 4th Feb to 4th Feb | ||
LSSC Singles | League | 5th Feb to 5th Apr | ||
Coaching | Other | 6th Feb 6:00pm to 27th Feb 9:00pm | ||
2024 Squash Beat Doubles - Cape Town | Tournament | 9th Feb to 10th Feb | ||
Roster Club Championships (Full Members Only) | Tournament | 9th Feb 9:00am to 25th Feb 9:00pm | ||
Irish Senior Nationals 2024 | Tournament | 9th Feb to 11th Feb | ||
BOASC Senior Gold Feb24 | Tournament | 9th Feb to 11th Feb | ||
2024016 Cape Town Tennis Mini 1 | Tournament | 9th Feb to 11th Feb | ||
2024017 Limpopo Baobab Mini 1 | Tournament | 9th Feb to 11th Feb | ||
2024 Red Hot Summer Teams Challenge | Tournament | 9th Feb to 11th Feb | ||
S0124 Senior Tournament Windhoek | Tournament | 9th Feb 3:00pm to 11th Feb 12:00pm | ||
UAE School Games - Sharjah and Northern Emirates Qualification | Tournament | 10th Feb to 10th Feb | ||
Townsville Junior Open (B) | Tournament | 10th Feb to 11th Feb | ||
2024 Tasmanian Junior Championships - AJST Gold | Tournament | 10th Feb 11:00am to 11th Feb 3:00pm | ||
2024016 CTT Rainbow Kidz 10+U Mini 1 | Tournament | 10th Feb to 11th Feb | ||
2024017 LIM Rainbow Kidz Mini 1 10+U | Tournament | 10th Feb to 11th Feb | ||
2024 JPP Regional Camp 2 | Tournament | 10th Feb to 25th Feb | ||
Event 2 2024 - East of England Racketball Open - 10th February - Broxbourne | Tournament | 10th Feb to 10th Feb | ||
Maroochy Junior Open (B) | Tournament | 11th Feb to 11th Feb | ||
2024 Coffs One Day Challenge - Bronze | Tournament | 11th Feb to 11th Feb | ||
Shuttle Time Teachers Course - Al Ain | Other | 12th Feb to 14th Feb | ||
French Junior Open (Super Series) | Tournament | 15th Feb to 18th Feb | ||
2024 St Francis Invitational Doubles | Tournament | 15th Feb to 18th Feb | ||
2024 NJSA Open Tournament | Tournament | 16th Feb to 18th Feb | ||
Tennis 10s Festival | Tournament | 16th Feb 8:00am to 19th Feb 3:00pm | ||
Irish Junior Nationals 2024 | Tournament | 16th Feb to 18th Feb | ||
2024020 KZN Mini 1 | Tournament | 16th Feb to 18th Feb | ||
2024019 Eden Mini 2 | Tournament | 16th Feb to 18th Feb | ||
2024 West Coast Open -S | Tournament | 16th Feb 5:00pm to 18th Feb 2:00pm | ||
Southern Districts Open | Tournament | 16th Feb to 18th Feb | ||
2024 NJSA Open Round Robin Tournament | Tournament | 16th Feb to 18th Feb | ||
UAE School Games - Dubai Qualification | Tournament | 17th Feb to 17th Feb | ||
CCA CUP 2024 Badminton Tournament (Entry restricted to players of Keralite Origin) | Tournament | 17th Feb 9:00am to 25th Feb 11:00pm | ||
Grampian Junior and U23 Bronze Event - February 2024 (ASRC) | Tournament | 17th Feb to 17th Feb | ||
2024019 Eden Rainbow Kidz 10+U Mini 2 | Tournament | 17th Feb to 18th Feb | ||
2024021 Eastern Cape Mini 1 | Tournament | 17th Feb to 18th Feb | ||
2024 Parkes Services Doubles | Tournament | 17th Feb to 18th Feb | ||
Kingdom Squash Graded Open | Tournament | 17th Feb to 17th Feb | ||
Grampian Junior and U23 Bronze Event - February 2024 (ASRC) | Tournament | 17th Feb to 17th Feb | ||
Grampian Junior and U23 Bronze Event - February 2024 (ASRC) | Tournament | 17th Feb to 17th Feb | ||
Daisy Hill Junior Open (B) | Tournament | 18th Feb to 18th Feb | ||
2024021 Eastern Cape Rainbow Kidz Mini 1 10+U | Tournament | 18th Feb to 18th Feb | ||
Shuttle Time Teachers Course - Abu Dhabi | Other | 19th Feb to 21st Feb | ||
German Junior Open (Super Series) | Tournament | 22nd Feb to 25th Feb | ||
2023 Squash57 National Championships | Tournament | 22nd Feb to 25th Feb | ||
Connacht Senior Closed | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
Munster Senior Closed | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
2024 Junior Doubles Road to 2026 Invitational | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
Leinster Senior Closed 2024 | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
Scottish Masters National Championships 2024 | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
2024024 MP Western Mpumalanga | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
2024023 Cape Town Tennis Mini 2 | Tournament | 23rd Feb to 25th Feb | ||
The Coach - Abu Dhabi Shuttle Time Course | Other | 24th Feb to 25th Feb | ||
2024024 MP Western Rainbow Kidz 10+U | Tournament | 24th Feb to 25th Feb | ||
2024023 CTT Rainbow Kidz Mini 2 10+U | Tournament | 24th Feb to 25th Feb | ||
2024 Dubbo Junior Open-B | Tournament | 25th Feb to 25th Feb | ||
Unified Champion Schools Badminton League - Dubai | Tournament | 26th Feb to 28th Feb | ||
BWF Coach Education Level 1 - Course 1 | Other | 26th Feb to 1st Mar | ||
2024 Tecnifibre Bloem Junior Open | Tournament | 29th Feb to 3rd Mar | ||
March | ||||
Name | Where | Type | When | |
ADEK School Badminton Boys Tournament - Finals 2024 | Tournament | 1st Mar to 1st Mar | ||
2024 Esperance Open -B | Tournament | 1st Mar to 3rd Mar | ||
Irish Squash Masters Closed 2024 | Tournament | 1st Mar to 2nd Mar | ||
T0224 u/14 NTA/CAT Windhoek | Tournament | 1st Mar 2:00pm to 2nd Mar 7:00pm | ||
2024027 TUKS Tennis Open | Tournament | 1st Mar to 3rd Mar | ||
Gladstone Open & Junior Open (B) | Tournament | 2nd Mar to 3rd Mar | ||
UAE Badminton Emirati Circuit U15, U17 &U19 | Tournament | 2nd Mar to 2nd Mar | ||
RASTA 2024 Event 1 - Laurieknowe SRC | Tournament | 2nd Mar to 2nd Mar | ||
RASTA 2024 Event 1 - Laurieknowe SRC | Tournament | 2nd Mar to 2nd Mar | ||
2024029 ITF MASTERS SA NATIONALS | Tournament | 2nd Mar to 6th Mar | ||
JPP Junior State Camp 3 | Tournament | 2nd Mar to 3rd Mar | ||
ADEK School Badminton Girls Tournament - Finals 2024 | Tournament | 3rd Mar to 3rd Mar | ||
Junior Interprovincials | Tournament | 3rd Mar to 5th Mar | ||
Nerang Junior Open (B) | Tournament | 3rd Mar to 3rd Mar | ||
Y Tower Ever Rolling Trophy 2024 UAE Men's Doubles Championship | Tournament | 3rd Mar 9:00am to 3rd Mar 9:00pm | ||
4B Club Championship 2024 Season 1 | Tournament | 3rd Mar 9:00am to 3rd Mar 9:00pm | ||
Aeroplane UBL Badminton League-1 | Tournament | 3rd Mar 9:00am to 3rd Mar 9:00pm | ||
Aberdeen WISPS Team Event | Tournament | 3rd Mar to 3rd Mar | ||
Aberdeen WISPS Team Event | Tournament | 3rd Mar to 3rd Mar | ||
Aberdeen WISPS Team Event | Tournament | 3rd Mar to 3rd Mar | ||
2024 Durban Crusaders Open | Tournament | 4th Mar to 9th Mar | ||
BWF Coach Education Level 1 - Course 2 | Other | 4th Mar to 8th Mar | ||
Al Wasl Club Badminton Festival | Other | 6th Mar 9:00am to 6th Mar 12:00pm | ||
2024030 Free State Pro Kennex Mini 2 | Tournament | 8th Mar to 10th Mar | ||
2024030 FS Rainbow Kidz 10+U Mini 2 | Tournament | 8th Mar to 9th Mar | ||
T0324 NTA Junior Tournament Windhoek | Tournament | 8th Mar to 9th Mar | ||
2024 NMSA SAT 1 Open | Tournament | 9th Mar to 10th Mar | ||
2024 Joburg Junior Open Graded Tournament | Tournament | 9th Mar to 10th Mar | ||
Limerick Senior Open 2024 | Tournament | 9th Mar to 10th Mar | ||
2024 Marmion Junior Squash Classic-B | Tournament | 9th Mar to 9th Mar | ||
2024 Forbes Open | Tournament | 9th Mar to 10th Mar | ||
FInals - ASRC Club Championship 2024 | Tournament | 9th Mar 1:00pm to 9th Mar 5:00pm | ||
ESC BigShots March 2024 | Tournament | 9th Mar to 9th Mar | ||
ESC Adult Graded Squash Tournament March 2024 | Tournament | 9th Mar to 9th Mar | ||
2024 NMSA Sat 1 Open | Tournament | 9th Mar to 10th Mar | ||
2024 JETS Squash Junior Sunday Series - B | Tournament | 10th Mar to 10th Mar | ||
SLTC Squash U/11 "ONE DAY" Open 10/03/2024 | Tournament | 10th Mar to 10th Mar | ||
Karakal Squash Series #2 2024 | Tournament | 10th Mar to 10th Mar | ||
2024 Assore SA National Masters - Johannesburg | Tournament | 14th Mar to 17th Mar | ||
2024 South West Open -S | Tournament | 15th Mar to 17th Mar | ||
African Games 2024 | Tournament | 15th Mar 8:00am to 24th Mar 3:00pm | ||
Spring Break 2024 | Tournament | 15th Mar to 16th Mar | ||
S0224 Senior Tournament Windhoek | Tournament | 15th Mar 3:00pm to 17th Mar 12:00pm | ||
2024033 NWP GUTS Mini 2 | Tournament | 15th Mar to 17th Mar | ||
2024031 Cape Town Tennis Mini 3 | Tournament | 15th Mar to 17th Mar | ||
2024032 KZN WILSON Mini 2 | Tournament | 15th Mar to 17th Mar | ||
Dubai Police AirBadminton Ramadan Tournament - Week 1 | Tournament | 16th Mar to 17th Mar | ||
Mackay Junior Open (B) | Tournament | 16th Mar to 17th Mar | ||
2024 JETS Squash Sydney Junior Silver -S | Tournament | 16th Mar to 17th Mar | ||
2024033 NWP GUTS Rainbow Kidz 10+U Mini 2 | Tournament | 16th Mar to 17th Mar | ||
2024031 CTT Rainbow Kidz Mini 3 10+U | Tournament | 16th Mar to 17th Mar | ||
2024 Marking and Referee Level 2 Course Registration: Harlequins Squash Club | Tournament | 16th Mar to 16th Mar | ||
Sandgate Junior Open (B) | Tournament | 17th Mar to 17th Mar | ||
2024 Londt Park Open | Tournament | 18th Mar to 24th Mar | ||
Abu Dhabi Government Games- Men's | Tournament | 20th Mar to 21st Mar | ||
2024 Londt Park PSA Satellite | Tournament | 21st Mar to 24th Mar | ||
2024034 AMERICAN EXPRESS Junior Nationals | Tournament | 21st Mar to 26th Mar | ||
2024 Growthpoint SA Nationals Junior Regionals - Various hubs | Tournament | 22nd Mar to 24th Mar | ||
Hatta Women's Badminton Ramadan Tournament | Tournament | 22nd Mar to 23rd Mar | ||
Sligo Masters (Masters Tour event 7) Prov level 3 points event | Tournament | 22nd Mar to 23rd Mar | ||
The Edinburgh Open Graded Squash Championships 2024 | Tournament | 22nd Mar to 24th Mar | ||
European U19 Individual Team Championships | Tournament | 23rd Mar to 31st Mar | ||
Dubai Police AirBadminton Ramadan Tournament - Week 2 | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
U23's Championships | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
2024 Joburg Masters Open Doubles | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
Ipswich Junior Open (B) | Tournament | 23rd Mar to 23rd Mar | ||
Grampian Junior and U23 Silver Event - March 2024 | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
Event 3 2024 - North East of England Racketball Open 23rd March Hallamshire - Sponsored by Abbeydale Brewery | Tournament | 23rd Mar to 23rd Mar | ||
Grampian Junior and U23 Silver Event - March 2024 | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
2024036 POLOKWANE LIMPOPO ABADALA CANCELLED | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
Grampian Junior and U23 Silver Event - March 2024 | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
Ballymena Open 2024 | Tournament | 23rd Mar to 23rd Mar | ||
2024 U15/17/19 Growthpoint SA National Regionals - Northern Gauteng Hub #1 and Hub #2 | Tournament | 23rd Mar to 24th Mar | ||
Highfield Squash Women's One Day Event - March 24 | Tournament | 24th Mar to 24th Mar | ||
Tayside and Fife Graded March 2024 | Tournament | 24th Mar to 24th Mar | ||
Abu Dhabi Government Games- Women's | Tournament | 25th Mar to 26th Mar | ||
2024037 Free State Super 8 | Tournament | 27th Mar to 1st Apr | ||
Grampian league finals night | League | 28th Mar to 28th Mar | ||
Bulawayo Junior Open | Tournament | 29th Mar 8:00am to 1st Apr 3:00pm | ||
RASTA 2024 Event 2 - Dalgety Bay | Tournament | 30th Mar to 30th Mar | ||
RASTA 2024 Event 2 - Dalgety Bay | Tournament | 30th Mar to 30th Mar | ||
2024037 Rainbow Kidz FS Super 8 10+U | Tournament | 30th Mar to 31st Mar | ||
2024038 GN Wilson Mini 2 | Tournament | 30th Mar to 1st Apr | ||
2024 Marking and Referee Level 2 Course Registration: Uitsig Squash Club | Tournament | 30th Mar to 30th Mar | ||
2024038 GN Rainbow Kidz Wilson Mini 2 10+U | Tournament | 31st Mar to 1st Apr | ||
April | ||||
Name | Where | Type | When | |
2024 Gillitts Open | Tournament | 1st Apr to 6th Apr | ||
David Pearson Easter Squash Camp | Other | 1st Apr to 4th Apr | ||
Tarryn De Souza Jnr | Tournament | 2nd Apr 8:00am to 6th Apr 4:00pm | ||
Five Nations - U13's & U15's | Tournament | 5th Apr to 7th Apr | ||
T0424 SANLAM JUNIOR TOURNAMENT WINDHOEK | Tournament | 5th Apr 2:00pm to 6th Apr 8:00pm | ||
2024 Salming Willoughby Open & Juniors | Tournament | 5th Apr to 7th Apr | ||
Level 1 Coaching Course | Other | 6th Apr to 7th Apr | ||
The Grange Open 2024 | Tournament | 6th Apr to 7th Apr | ||
2024 JETS Squash Junior Sunday Series - B | Tournament | 7th Apr to 7th Apr | ||
SWIFT SQUASH SLAM sponsored by CONNECT ELECTRONICS | Tournament | 7th Apr to 7th Apr | ||
2024 KZN Squash League | League | 8th Apr to 1st Dec | ||
Midlands Junior Open | Tournament | 9th Apr 8:00am to 13th Apr 3:00pm | ||
2024 Northern Knockout | Tournament | 10th Apr to 10th Apr | ||
Masters Home Internationals M45, M65, W45 | Tournament | 12th Apr to 13th Apr | ||
2024 NMSA Closed Tournament | Tournament | 12th Apr to 14th Apr | ||
2024 SA Schools Closed Qualifier | Tournament | 12th Apr to 14th Apr | ||
2024 Nelson Mandela Open | Tournament | 12th Apr to 14th Apr | ||
2024 JMS Closed Singles | Tournament | 12th Apr to 14th Apr | ||
2024039 Limpopo Baobab Mini 2 | Tournament | 12th Apr to 14th Apr | ||
WES MPUMALANGA NKANGALA CLOSED 2 2024 | Tournament | 12th Apr to 13th Apr | ||
S0324 Senior Tournament Windhoek | Tournament | 12th Apr 2:30pm to 14th Apr 3:00pm | ||
2024 Bondi Doubles Mens and Womens | Tournament | 13th Apr to 13th Apr | ||
2024039 Limpopo Rainbow Kidz 10+U Mini 2 | Tournament | 13th Apr to 14th Apr | ||
2024040 Winelands Cavalier Mini 1 | Tournament | 13th Apr to 14th Apr | ||
2024040 Winelands Rainbow Kidz 10+U Mini 1 | Tournament | 13th Apr to 14th Apr | ||
Foyle Open 2024 (Postponed) | Tournament | 13th Apr 9:00am to 14th Apr 5:00pm | ||
2024 NMSA Closed | Tournament | 13th Apr to 14th Apr | ||
2024 Bondi Doubles Mixed | Tournament | 14th Apr to 14th Apr | ||
Super Smash Cup 2024 | Tournament | 14th Apr 9:00am to 21st Apr 9:00pm | ||
SLTC Squash U/15 "ONE DAY" Open 14/04/2024 | Tournament | 14th Apr to 14th Apr | ||
Karakal Squash Series #3 2024 | Tournament | 14th Apr to 14th Apr | ||
Harare Junior Open | Tournament | 16th Apr 8:00am to 20th Apr 3:00pm | ||
2024 Harlequin PSA Satellite | Tournament | 18th Apr to 21st Apr | ||
2024 Harlequin PSA Satellite | Tournament | 18th Apr to 21st Apr | ||
Junior Nationals | Tournament | 18th Apr to 21st Apr | ||
2024 NJSA Open Graded Tournament - Pretoria | Tournament | 19th Apr to 21st Apr | ||
Shuttle Time - Al Ain Course | Other | 19th Apr to 19th Apr | ||
Masters Home Internationals MO40, MO65, WO35, WO60 | Tournament | 19th Apr to 20th Apr | ||
1st GCC Youth Games - UAE 2024 | Tournament | 19th Apr to 22nd Apr | ||
ATSC-CT League: Event 4 | League | 19th Apr 10:00am to 19th Apr 5:00pm | ||
West of Ireland Senior Open 2024 | Tournament | 19th Apr to 20th Apr | ||
2024041 Cape Town Autumn | Tournament | 19th Apr to 21st Apr | ||
2024042 KZN WILSON Mini 3 | Tournament | 19th Apr to 21st Apr | ||
2024 NJSA Open Graded Tournament | Tournament | 19th Apr to 21st Apr | ||
2024 Mandurah Open -B | Tournament | 20th Apr to 21st Apr | ||
CR Junior Open (S) | Tournament | 20th Apr to 20th Apr | ||
Summer Smash Challenge 2024 | Tournament | 20th Apr 9:00am to 21st Apr 9:00pm | ||
Event 4 2024 - 20th April - Central England Open - Bristol | Tournament | 20th Apr to 20th Apr | ||
2024041 CTT Rainbow Kidz 10+U Autumn | Tournament | 20th Apr to 21st Apr | ||
2024043 Gauteng East Mini 1 | Tournament | 20th Apr to 21st Apr | ||
2024043 GE Rainbow Kidz Mini 1 10+U | Tournament | 20th Apr to 21st Apr | ||
Kingdom Squash Graded April '24 | Tournament | 20th Apr to 20th Apr | ||
Cheeky Monkey Squash Junior Circuit Event #1 & Senior 1-day competition | Tournament | 20th Apr to 20th Apr | ||
SLTC Squash U/11 "ONE DAY" Open 21/04/2024 | Tournament | 21st Apr to 21st Apr | ||
2024 JPP Regional Camp 3 | Tournament | 21st Apr to 21st Apr | ||
Thomas Frank Junior Open | Tournament | 22nd Apr 8:00am to 26th Apr 4:30pm | ||
Irish Open - PSA Tournament | Tournament | 23rd Apr to 27th Apr | ||
Masters Home Internationals MO50, MO70, WO40, WO50 | Tournament | 26th Apr to 27th Apr | ||
2024 Baseline Tuks National u25 Championships | Tournament | 26th Apr to 28th Apr | ||
2024 Squash Beat Open - Cape Town | Tournament | 26th Apr to 27th Apr | ||
Al Masah Sports UAE Badminton Gold Junior Championship 2024 (revised dates) | Tournament | 26th Apr to 5th May | ||
2024044 MP Highveld | Tournament | 26th Apr to 28th Apr | ||
2024045 EC Cradock Mini 2 | Tournament | 26th Apr to 28th Apr | ||
2024 37th Stellar MAASH Open - G | Tournament | 26th Apr to 28th Apr | ||
2024 TUKS BASELINE NATIONAL U25 SQUASH TOURNAMENT | Tournament | 26th Apr to 28th Apr | ||
Manicaland Junior Open | Tournament | 27th Apr 8:00am to 1st May 4:30pm | ||
Tokio Marine Badminton tournament 2024 | Tournament | 27th Apr 9:00am to 27th Apr 9:00pm | ||
RASTA 2024 Event 3 - Whitecraigs LTSC | Tournament | 27th Apr to 27th Apr | ||
RASTA 2024 Event 3 - Whitecraigs LTSC | Tournament | 27th Apr to 27th Apr | ||
2024044 MP Rainbow Kidz Highveld 10+U | Tournament | 27th Apr to 28th Apr | ||
Orkney Open 2024 | Tournament | 27th Apr to 28th Apr | ||
UAE School Games - Qualification | Tournament | 28th Apr to 28th Apr | ||
SLTC Squash U/13 "ONE DAY" Open 28/04/2024 | Tournament | 28th Apr to 28th Apr | ||
2024045 EC Cradock Rainbow Kidz Mini 2 10+U | Tournament | 28th Apr to 28th Apr | ||
2024 April JETS Squash MAASH Junior Open -B | Tournament | 28th Apr to 28th Apr | ||
May | ||||
Name | Where | Type | When | |
Ball Machine Membership Seasonal Fee - OMTC Adult Members Only | Event | 1st May to 1st Sep | ||
European Senior Team Championships - Division 1 & 2 | Tournament | 1st May to 4th May | ||
2024 SA Country Districts and Festival Tournament (SACD) | Tournament | 1st May to 4th May | ||
2024 KZN Closed | Tournament | 1st May to 4th May | ||
2024 Balwin Joburg Closed | Tournament | 1st May to 5th May | ||
2024047 MP MBOMBELA OPEN R200,000.00 Prize money | Tournament | 1st May to 5th May | ||
2024048 Winelands ProKennex Grand Prix | Tournament | 1st May to 5th May | ||
2024046 GC TNT Tennis RK Red Ball only | Tournament | 1st May to 1st May | ||
2024049 GC WILSON Marks Park Grand Prix | Tournament | 1st May to 5th May | ||
45th India Club UAE Badminton Gold Junior Championship 2024 (Original dates retained) | Tournament | 2nd May to 12th May | ||
45th India Club UAE Badminton Senior Championship 2024 | Tournament | 2nd May to 2nd Jun | ||
2024 NSA Closed Tournament | Tournament | 2nd May to 5th May | ||
All Ireland Schools Finals | Tournament | 3rd May to 3rd May | ||
Masters' Home Internationals MO35, MO55, MO75, WO55 | Tournament | 3rd May to 4th May | ||
2024 Geraldton Open -B | Tournament | 3rd May to 5th May | ||
2024047 MP Mbombela Mini | Tournament | 3rd May to 5th May | ||
2024 AGL Singleton Open - PSA G/B | Tournament | 3rd May to 5th May | ||
Lions Sports Season 1 Badminton Tournament 2024 | Tournament | 4th May 9:00am to 19th May 9:00pm | ||
2024048 Winelands Rainbow Kidz 10+U GP | Tournament | 4th May to 5th May | ||
2024049 GC Marks Park Rainbow Kidz 10+U | Tournament | 4th May to 5th May | ||
2024047 Rainbow Kidz Mbombela Mini 10+U | Tournament | 4th May to 5th May | ||
2024 JPP Regional Camp 4 | Tournament | 4th May to 19th May | ||
MBL - Malayali Badminton League | Tournament | 5th May to 5th May | ||
SATURDAY WARRIORS BADMINTION TOURNAMENT 2024 | Tournament | 5th May to 5th May | ||
WISPS Hamilton | Tournament | 5th May to 5th May | ||
Summer League | League | 6th May to 28th Jul | ||
U15 & U17 European Team Championships | Tournament | 8th May to 11th May | ||
BWF - SOI Special Olympics training | Other | 8th May to 9th May | ||
2024 NMSA SAT 2 Open | Tournament | 10th May to 12th May | ||
GCC Special Olympics Championship | Tournament | 10th May to 12th May | ||
2024 Standard Bank Joburg Junior Closed | Tournament | 10th May to 12th May | ||
2024 NJSA Closed Tournament | Tournament | 10th May to 12th May | ||
2024050 Noord Kaap Mini 2 | Tournament | 10th May to 12th May | ||
2024050 Noord Kaap Rainbow Kidz 10+U Mini 2 | Tournament | 10th May to 11th May | ||
2024051 MP CHARL BASSON Emalahleni Junior tournament | Tournament | 10th May to 12th May | ||
T0524 Swakopmund Junior Tournament | Tournament | 10th May 2:00pm to 11th May 9:00pm | ||
2024 NJSA Closed | Tournament | 10th May to 12th May | ||
All Ireland Club Finals | Tournament | 11th May to 11th May | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Boys U11,U13 & U15 - Abu Dhabi | Tournament | 11th May to 11th May | ||
Kickoff to 2024 Tennis Season | Other | 11th May 11:00am to 11th May 2:00pm | ||
2024051 MP Charl Basson Rainbow Kidz 10+U | Tournament | 11th May to 12th May | ||
2024 COFFS HARBOUR JUNIOR CLASSIC - S | Tournament | 11th May to 12th May | ||
2024 NMSA Open Satellite 2 | Tournament | 11th May to 12th May | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Girls U11,U13 & U15 - Abu Dhabi | Tournament | 12th May to 12th May | ||
SLTC Squash U/15 "ONE DAY" Open 12/05/2024 | Tournament | 12th May to 12th May | ||
Forsyth's Crane Hire Tayside & Fife Graded -Kinross | Tournament | 12th May to 12th May | ||
2024 WP Open | Tournament | 13th May to 19th May | ||
2024 Broome Invitational | Tournament | 17th May to 19th May | ||
India Club Junior International Tournament 2024 (non-ranking) | Tournament | 17th May to 26th May | ||
Scottish Senior National Championships 2024 | Tournament | 17th May to 19th May | ||
2024052 KZN Mini 4 | Tournament | 17th May to 19th May | ||
2024053 Eastern Cape Mini 3 | Tournament | 17th May to 19th May | ||
2024055 Gauteng Central Mini 1 | Tournament | 17th May to 19th May | ||
2024 Dave Fuller Intertown - Teams - Parkes | Tournament | 17th May to 19th May | ||
2024 Tuks Doubles Tournament | Tournament | 17th May to 19th May | ||
2024 NMSA Fun Sponsored League | Tournament | 17th May to 25th Oct | ||
2024054 Cape Town Tennis Mini 4 | Tournament | 17th May to 19th May | ||
UAE School Games - Finals | Tournament | 18th May to 18th May | ||
2024 Marmion Junior Teams | Tournament | 18th May to 18th May | ||
RASTA 2024 Event 4 - David Lloyd Renfrew | Tournament | 18th May to 18th May | ||
RASTA 2024 Event 4 - David Lloyd Renfrew | Tournament | 18th May to 18th May | ||
2024055 GC Rainbow Kidz 10+U Mini 1 | Tournament | 18th May to 19th May | ||
2024053 EC Rainbow Kidz 10+U Mini 3 | Tournament | 19th May to 19th May | ||
ATSC-CT League: Event 5 | League | 20th May 10:00am to 20th May 5:00pm | ||
2024 SA Masters IPT - Singles | Tournament | 23rd May to 27th May | ||
2024058 EASTERN CAPE MASTERS | Tournament | 23rd May to 26th May | ||
2024 Top Schools Joburg | Tournament | 24th May to 26th May | ||
2024056 EDEN Mini 3 | Tournament | 24th May to 26th May | ||
2024057 GUTS Tennis Mini 3 NWP | Tournament | 24th May to 26th May | ||
2024059 Free State Pro Kennex Mini 3 | Tournament | 24th May to 26th May | ||
2024059 Free State Pro Kennex Rainbow Kidz 10+U Mini 3 | Tournament | 24th May to 25th May | ||
WESTERN MPUMALANGA NKANGALA CLOSED NO 3 2024 | Tournament | 24th May to 25th May | ||
Senior Interprovincials | Tournament | 25th May to 26th May | ||
UAE Badminton Emirati Circuit U17 & Senior - Dubai | Tournament | 25th May to 25th May | ||
2024 MASTERS - WYONG | Tournament | 25th May to 26th May | ||
Grampian Squash Junior and U23 Closed Championships (ASRC) | Tournament | 25th May to 26th May | ||
Grampian Squash Junior and U23 Closed Championships (ASRC) | Tournament | 25th May to 26th May | ||
Grampian Squash Junior and U23 Closed Championships (ASRC) | Tournament | 25th May to 26th May | ||
2024056 Eden Rainbow Kidz 10+U Mini 3 | Tournament | 25th May to 26th May | ||
2024057 GUTS Rainbow Kidz 10+U Mini 3 NWP | Tournament | 25th May to 26th May | ||
2024 Willoughby Open Doubles | Tournament | 25th May to 26th May | ||
ASRC Graded Tournament - May ‘24 | Tournament | 25th May to 25th May | ||
Karakal Squash Series #4 2024 | Tournament | 26th May to 26th May | ||
2024 Westville Country Club Open | Tournament | 27th May to 31st May | ||
2024 NSA PSA | Tournament | 30th May to 2nd Jun | ||
2024 Pretoria Country Club PSA Satellite | Tournament | 30th May to 2nd Jun | ||
2024 Pretoria Country Club PSA Satellite | Tournament | 30th May to 2nd Jun | ||
2024 Golden Open -B | Tournament | 31st May to 2nd Jun | ||
2024 22ND NEXT GEN OPEN - G | Tournament | 31st May to 2nd Jun | ||
2024 GREEN SHIELD - HUNTER CARDIFF | Tournament | 31st May to 2nd Jun | ||
June | ||||
Name | Where | Type | When | |
Event 5 2024 - Cambridge Open 1st June Peterborough | Tournament | 1st Jun to 1st Jun | ||
2024062 Winelands Cavalier Mini 2 | Tournament | 1st Jun to 2nd Jun | ||
2024062 Rainbow Kidz 10+U Hugo / Winelands Mini2 | Tournament | 1st Jun to 2nd Jun | ||
2024 PE Crusaders Open | Tournament | 2nd Jun to 6th Jun | ||
Special Olympics UAE National Games - 2024 | Tournament | 6th Jun to 10th Jun | ||
Spanish Junior Open (GP) | Tournament | 7th Jun to 9th Jun | ||
2024 Growthpoint SA Nationals Senior Regionals - various hubs | Tournament | 7th Jun to 9th Jun | ||
2024 WA Open PSA-C6 and HEAD Junior Classic -S | Tournament | 7th Jun to 9th Jun | ||
2024063 Limpopo Baobab Mini 3 | Tournament | 7th Jun to 9th Jun | ||
S0424 Senior Tournament Windhoek | Tournament | 7th Jun 2:30pm to 9th Jun 8:45pm | ||
2024 Growthpoint SA National Regionals PSA - Northern Gauteng, Pretoria | Tournament | 7th Jun to 9th Jun | ||
2024 WYONG OPEN - G | Tournament | 8th Jun to 9th Jun | ||
2024063 Limpopo Rainbow Kidz 10+U Mini 3 | Tournament | 8th Jun to 9th Jun | ||
Irish Squash AGM | Other | 9th Jun to 9th Jun | ||
2024 Australian National Championships | Tournament | 13th Jun to 16th Jun | ||
2024066 GAUTENG NORTH MASTERS SUPER 6 | Tournament | 13th Jun to 17th Jun | ||
Italian Junior Open | Tournament | 14th Jun to 16th Jun | ||
2024 SA Schools Sally White u13 IPT - Eastern Province | Tournament | 15th Jun to 19th Jun | ||
2024 SA Schools Angela Difford u11 Festival - George | Tournament | 15th Jun to 18th Jun | ||
2024 SA Schools u14 Castle / Willis IPT - Border | Tournament | 15th Jun to 18th Jun | ||
2024 SA Schools u16 IPT - Pretoria | Tournament | 15th Jun to 19th Jun | ||
2024 SA Schools u19 IPT - Cape Town | Tournament | 15th Jun to 19th Jun | ||
RASTA 2024 Event 5 - Waverley Squash Club | Tournament | 15th Jun to 15th Jun | ||
RASTA 2024 Event 5 - Waverley Squash Club | Tournament | 15th Jun to 15th Jun | ||
JPP Junior State Camp 4 | Tournament | 15th Jun to 16th Jun | ||
2024067 Gauteng East Grand Prix | Tournament | 15th Jun to 18th Jun | ||
Karakal Squash Series #5 2024 | Tournament | 16th Jun to 16th Jun | ||
2024067 GE Rainbow Kidz 10+U Grand Prix | Tournament | 16th Jun to 17th Jun | ||
2024069 TNT Tennis Rainbow KIDZ 10+U Red Ball | Tournament | 17th Jun to 17th Jun | ||
2024071 ETA Coke ProKennex Grand Prix | Tournament | 19th Jun to 22nd Jun | ||
2024072 Cape Town Winter | Tournament | 20th Jun to 23rd Jun | ||
Portuguese Junior Open | Tournament | 21st Jun to 23rd Jun | ||
2024 South West Masters Teams | Tournament | 21st Jun to 23rd Jun | ||
ATSC-CT Championships | Tournament | 21st Jun to 21st Jun | ||
2024 Joburg Masters Open Doubles | Tournament | 22nd Jun to 23rd Jun | ||
2024073 Joburg Rainbow Kidz 10+U | Tournament | 22nd Jun to 23rd Jun | ||
2024 MASTERS NSW STATE CHAMPIONSHIPS THORNLEIGH | Tournament | 22nd Jun to 23rd Jun | ||
2024072 CTT Rainbow Kidz 10+U Winter | Tournament | 22nd Jun to 23rd Jun | ||
Watsonians WISPS | Tournament | 23rd Jun to 23rd Jun | ||
2024075 AMERICAN EXPRESS KZN Super 8 | Tournament | 23rd Jun to 27th Jun | ||
2024076 Gauteng North Winter | Tournament | 24th Jun to 27th Jun | ||
2024076 GN Rainbow Kidz 10+U Winter | Tournament | 26th Jun to 27th Jun | ||
2024075 American Express KZN Rainbow Kidz 10+U Super 8 | Tournament | 26th Jun to 27th Jun | ||
2024 SA Squash Annual Convention | Other | 29th Jun to 29th Jun | ||
2024077 AMERICAN EXPRESS Gauteng East Super 8 | Tournament | 29th Jun to 3rd Jul | ||
2024077 American Express GE Rainbow Kidz 10 +U S8 | Tournament | 29th Jun to 30th Jun | ||
2024 USSA Team & Individual | Tournament | 30th Jun to 5th Jul | ||
2024 BRIARS OPEN - B | Tournament | 30th Jun to 30th Jun | ||
July | ||||
Name | Where | Type | When | |
COMBINED HIGH SCHOOLS STATE CHAMPIONSHIPS - THORNLEIGH | Tournament | 2nd Jul to 4th Jul | ||
2024080 AMERICAN EXPRESS Gauteng Central Super 8 | Tournament | 4th Jul to 8th Jul | ||
2024079 MPUMALANGA MASTERS | Tournament | 4th Jul to 7th Jul | ||
2024 DAPTO OPEN - G | Tournament | 6th Jul to 7th Jul | ||
Event 6 West of England Racketball Open 6th July Leamington | Tournament | 6th Jul to 6th Jul | ||
2024080 American Express GC Rainbow Kidz 10+U S8 | Tournament | 6th Jul to 7th Jul | ||
2024 JETS SQUASH JUNIOR SUNDAY SERIES - B | Tournament | 7th Jul to 7th Jul | ||
2024 Growthpoint IPT | Tournament | 8th Jul to 12th Jul | ||
2023 WSF Individual and Team Junior Men's and Women's Championship - Houston Texas | Tournament | 12th Jul to 23rd Jul | ||
2024 NSW JUNIOR CHAMPIONSHIPS - G - DAPTO | Tournament | 12th Jul to 14th Jul | ||
2024081 KZN Mini 5 | Tournament | 12th Jul to 14th Jul | ||
2024083 EDEN Mini 4 | Tournament | 12th Jul to 14th Jul | ||
2024082 Noord Kaap Kathu ORYX Mini 3 | Tournament | 12th Jul to 14th Jul | ||
RASTA 2024 Event 6 - ASRC | Tournament | 13th Jul to 13th Jul | ||
RASTA 2024 Event 6 - ASRC | Tournament | 13th Jul to 13th Jul | ||
RASTA 2024 Event 6 - ASRC | Tournament | 13th Jul to 13th Jul | ||
RASTA 2024 Event 6 - ASRC | Tournament | 13th Jul to 13th Jul | ||
2024083 Eden Rainbow Kidz 10+U Mini 4 | Tournament | 13th Jul to 14th Jul | ||
2024082 Noord Kaap Kathu Oryx Rainbow Kidz 10+U Mini 3 | Tournament | 13th Jul to 14th Jul | ||
4B Club Championship 2024 Season 2 | Tournament | 14th Jul 9:00am to 14th Jul 9:00pm | ||
2024 African Junior Squash Open | Tournament | 19th Jul to 21st Jul | ||
The Karakal British National Racketball Championships 20th/21st July Edgbaston | Tournament | 19th Jul to 21st Jul | ||
2024084 Free State Mini 4 | Tournament | 19th Jul to 21st Jul | ||
2024085 Norval Tennis / Rustenburg Mini 1 | Tournament | 19th Jul to 21st Jul | ||
2024084 FS Rainbow Kidz 10+U Mini 4 | Tournament | 20th Jul to 21st Jul | ||
2024085 Rainbow Kidz 10+ U Norval Tennis/Rustenburg Mini 1 | Tournament | 20th Jul to 21st Jul | ||
2024 CHRISTMAS IN JULY THORNLEIGH DOUBLES | Tournament | 21st Jul to 21st Jul | ||
2024 3RD STELLAR HISCOES OPEN - G | Tournament | 26th Jul to 28th Jul | ||
T0624 Junior Tournament Windhoek | Tournament | 26th Jul 2:00pm to 27th Jul 8:00pm | ||
2024 Whale Coast Open | Tournament | 27th Jul to 28th Jul | ||
2024 MASTERS - GERRINGONG | Tournament | 27th Jul to 28th Jul | ||
2024088 Eastern Cape Makanda Mini 4 | Tournament | 27th Jul to 28th Jul | ||
2024089 Gauteng North Wilson Mini 3 | Tournament | 27th Jul to 28th Jul | ||
2024089 GN Rainbow Kidz 10+U Wilson Mini 3 | Tournament | 27th Jul to 28th Jul | ||
2024 CHEEKY MONKEY SQUASH JUNIOR CIRCUIT #3 - B | Tournament | 28th Jul to 28th Jul | ||
2024088 EC Rainbow Kidz Makanda 10+U Mini 4 | Tournament | 28th Jul to 28th Jul | ||
August | ||||
Name | Where | Type | When | |
2024 Strand Junior Open | Tournament | 2nd Aug to 4th Aug | ||
Select Health Junior Open | Tournament | 6th Aug 8:00am to 10th Aug 4:30pm | ||
2024 SA Schools - Top Schools | Tournament | 8th Aug to 11th Aug | ||
2024 Growthpoint SA Nationals Seniors Finals - V&A Waterfront Cape Town | Tournament | 8th Aug to 11th Aug | ||
T0724 Sanlam Junior Tournament Windhoek | Tournament | 9th Aug 2:00pm to 10th Aug 9:00pm | ||
RASTA 2024 Event 7 - Newlands LTC | Tournament | 10th Aug to 10th Aug | ||
RASTA 2024 Event 7 - Newlands LTC | Tournament | 10th Aug to 10th Aug | ||
Event 7 London Racketball Open 10th August Bexley | Tournament | 10th Aug to 10th Aug | ||
2024 World Masters Championships - Amsterdam | Tournament | 15th Aug to 22nd Aug | ||
2024 Growthpoint SA Nationals Finals u15 / u17 / u19 | Tournament | 15th Aug to 18th Aug | ||
T0824 Swakopmund Junior Tournament | Tournament | 23rd Aug 2:00pm to 24th Aug 9:00pm | ||
2024 Karakal Blitz57 | Tournament | 24th Aug to 24th Aug | ||
2024 Keith Grainger Memorial UCT Open | Tournament | 28th Aug to 1st Sep | ||
2024 GPCE PSA Satellite | Tournament | 28th Aug to 1st Sep | ||
September | ||||
Name | Where | Type | When | |
2024 FISU World University Championships | Tournament | 2nd Sep to 7th Sep | ||
2024 Dave Short Invitational IPT | Tournament | 6th Sep to 8th Sep | ||
2nd Sudhakar Vemuri UAE Badminton Gold Junior Championship 2024 | Tournament | 6th Sep to 15th Sep | ||
2024 Hermanus Junior Open | Tournament | 6th Sep to 8th Sep | ||
T0924 Davin Junior Tournament Swakopmund | Tournament | 6th Sep 2:00pm to 7th Sep 8:00pm | ||
WESTERN MPUMALANGA / /NKANGALA CLOSED 4 2024 | Tournament | 6th Sep to 8th Sep | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Boys U11,U13 & U15 - Dubai | Tournament | 7th Sep to 8th Sep | ||
The Internet Creation Scottish Racketball Nationals 2024 by RASTA | Tournament | 7th Sep to 8th Sep | ||
The Internet Creation Scottish Racketball Nationals 2024 by RASTA | Tournament | 7th Sep to 8th Sep | ||
Event 8 South West Open Exeter 7th September | Tournament | 7th Sep to 7th Sep | ||
2025 NJSA Start of Season Tournament - Pretoria | Tournament | 13th Sep to 15th Sep | ||
UAE Badminton Emirati Circuit U17 & Senior - Sharjah | Tournament | 14th Sep to 15th Sep | ||
2024 NMSA Doubles Tournament | Tournament | 14th Sep to 15th Sep | ||
Bahrain Junior International Series 2024 | Tournament | 17th Sep to 22nd Sep | ||
Racketball Masters Home Internationals | Tournament | 21st Sep to 22nd Sep | ||
2024 Garden Route Junior Open | Tournament | 27th Sep to 29th Sep | ||
S0524 Senior Tournament Windhoek | Tournament | 27th Sep 2:00pm to 29th Sep 8:45pm | ||
October | ||||
Name | Where | Type | When | |
Abu Dhabi Masters - Super 100 | Tournament | 1st Oct to 6th Oct | ||
2024 Hermanus Classic Doubles | Tournament | 4th Oct to 5th Oct | ||
RASTA 2024 Event 9 - SSRC | Tournament | 5th Oct to 5th Oct | ||
RASTA 2024 Event 9 - SSRC | Tournament | 5th Oct to 5th Oct | ||
British Racketball Open 5th/6th October Hallamshire | Tournament | 5th Oct to 6th Oct | ||
2024 Joburg Masters Open Doubles | Tournament | 12th Oct to 13th Oct | ||
2024 NMSA Mixed Doubles Tournament | Tournament | 19th Oct to 20th Oct | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Boys U11,U13 & U15 - Abu Dhabi | Tournament | 19th Oct to 19th Oct | ||
UAE Badminton Emirati Circuit Girls U11,U13 & U15 - Abu Dhabi | Tournament | 20th Oct to 20th Oct | ||
ISF School Games Bahrain | Tournament | 24th Oct to 31st Oct | ||
2024 Ceres Junior Open | Tournament | 25th Oct to 27th Oct | ||
November | ||||
Name | Where | Type | When | |
RASTA 2024 Event 10 - ESC | Tournament | 2nd Nov to 2nd Nov | ||
RASTA 2024 Event 10 - ESC | Tournament | 2nd Nov to 2nd Nov | ||
Event 9 South East of England Racketball Open 2nd November - Lee on Solent | Tournament | 2nd Nov to 2nd Nov | ||
2024 SA Masters Doubles IPT | Tournament | 7th Nov to 9th Nov | ||
Bahrain International Series 2024 | Tournament | 12th Nov to 17th Nov | ||
UAE Badminton Emirati Circuit U17 & Senior - Fujairah | Tournament | 16th Nov to 17th Nov | ||
Bahrain International Challenge 2024 | Tournament | 19th Nov to 24th Nov | ||
Kalba Beach Games - 2024 | Tournament | 22nd Nov to 29th Nov | ||
Event 10 UK Racketball Series Finals and National Racketball Doubles 30th November - Stourbridge | Tournament | 30th Nov to 30th Nov | ||
December | ||||
Name | Where | Type | When | |
2024 WSF Men's and Women's World team Championships - Hong Kong | Tournament | 9th Dec to 15th Dec | ||
March | ||||
Name | Where | Type | When | |
Abu Dhabi Masters Games Series 2026 | Tournament | 23rd Mar to 1st Apr |